jandokht logo light

قصه من و جاندخت

اگر متوسطه اول را تمام کردید دیگر جوان هستید. باید برای خودتان برنامه داشته باشید و مدیریت زندگی‌تان را در دست بگیرید. جاندخت دوست شماست. همان دوست مطمئنی که این روزها خیلی نیازش دارید. 

جاندخت یک مدرسه نیست. یک دختر ۱۹ ساله و جوان است. دختری که هم شیطنت دارد و هم خطا و اشتباه ولی دلش می‌خواهد روی پای خودش بایستد و برای آینده‌ حرف‌های بزرگی دارد.

شاید جاندخت همان زمانی در ذهن من متولد شد که دخترم راه رفتن یاد گرفت و اولین بار با در کنار هم قرار دادن کلماتی که یاد گرفته بود یک جمله خیلی کوتاه ساخت.

درست از همان روز بود که با خودم فکر کردم چه چیزهایی باید به او بگویم؟ چه حرف‌هایی باید به او بزنم؟ چگونه باید کنارش باشم؟ چگونه دوستش باشم و …

آن روز جاندخت آرام آرام در ذهن و قلب من متولد شد و تا امروز به اینجا رسیده که هست.

جاندخت دقیقا کجاست!

جاندخت محلی برای حرف‌های گنده و حسابی است. درست است که کتابخانه دارد. محصولات آموزشی می‌فروشد و دوره‌های آنلاین و حضوری برگزار می‌کند. بله! مهارت‌های زندگی را هم یاد می‌دهد؛ ولی جاندخت هیچ یک از این‌ها نیست. جاندخت همان جایی است که شما را به رسمیت می‌شناسد. 

جاندخت جایی است که پذیرفته شما دیگر کودک یا نوجوان نیستید و توانایی‌های زیادی دارید که خودتان هم از آن بی‌خبرید. جاندخت جایی برای رشد و زندگی است.

بیایید به قصه جالب رنگ‌ها در جاندخت نگاه کنید!

رنگ‌ها زبان ندارند. بهتر. اینطوری حرف‌هایشان را راحت‌تر می‌زنند. جای خودشان را به خوبی در فکر و احساسمان باز می‌کنند و با قلب و خیالمان یکی می‌شوند. نگاهشان کن! این رنگ‌ها کنار هم که می‌نشینند درست توصیف حس و حال درون تو را می‌کنند. این رنگ‌ها تو را در آینه صفحات جاندخت نقاشی می‌کنند.

این صورتی است

رنگ لطافت، احساسات، جوانی، رنگ خوش‌بینی و مثبت اندیشی، رنگ بخشندگی، رنگ انرژی خاص زنانه و رنگ مهربانی و مهر دخترانه.

این یکی قرمز است

رنگ عشق و دلدادگی مثل حال و هوای الآن، رنگ دخترانگی و خودنمایی، رنگ هیجان و انرژی، تحرک، سرعت، مبارزه و مقاومت و البته در فرهنگ ما رنگ شهادت و ایثار.

آبی تیره واقعا دیدنی است

رنگ آرامش، رنگ صداقت، حقیقت، قدرت، تعمق، صمیمیت و مسئولیت‌پذیری. رنگ امنیت، اعتماد و وفاداری هم هست. ببین چقدر به روحیات دخترانه‌ات نشسته.

این هم سفید خالص است

رنگ پاکی، خوبی، خوش قلبی و معنویت. رنگ ازدواج، رنگ عروس، رنگ روحانیت، عرفان، وحدت، کامل بودن و نورانیت درست مثل قلب پاک تو.

بخش‌های مختلف جاندخت

خواندنی‌ها

اینجا ده‌‌ها مقاله رایگان منتظرت هستن. البته اگرچه رایگان هستن؛ ولی هیچکدومشون بیخودی نوشته نشدن. در نوشتن همشون از منابع معتبر استفاده شده و با دقت کافی تهیه شده تا مطمئن بشیم حتما به دردت میخوره. بخش نظرات هم واسه شنیدن نقد و نظر شما زیر همشون باز هست.

پادکست

اینجا دنیای شنیدنی‌هاست. میتونی رایگان هرکدوم رو خواستی گوش بدی یا دانلود کنی و برای دوست‌هات هم بفرستی.

حتی میتونی درخواست بدی موضوع پادکست بعدی چی باشه!

آموزش

این بخش پر از محصولات آموزشی مختلف هست. از دوره‌های مفصل آنلاین تا ایبوک، فیلم و …

این یک بخش تخصصی هست برای اینکه بتونی خیلی عمیق و جامع درباره موضوعی که دوست داری یا نیازت شده یاد بگیری.

دختران بهشت

خوندن یک عالمه کتاب توی یک مدت زمان کوتاه کار راحتی نیست. اینجا من برات کتاب‌های پرفروش و پرجستجو رو با قلم روان خودم خلاصه کردم و تا جایی که امکانش بوده سعی کردم نسخه صوتی رو هم برات آماده کنم و قرار بدم. فقط کافیه مثل کتابخونه‌های رسمی، حق عضویتش رو بدی و بری داخل هر کتابی خواستی دانلود کنی.

سید حسین مدارایی

رسیدیم به قسمت من کیم؟

راستش رو اگه بخوام بگم من رو فقط خدا میشناسه؛ ولی در حدی که خودم از خودم خبر دارم یه کوچولو از ۳۰ بزرگترم. اردیبهشتی هستم و تا الآن تو سه تا رشته گرافیک، کامپیوتر و علوم دینی به صورت رسمی و غیر رسمی تحصیل کردم. در حال حاضر کارشناس تولید محتوا و تهیه و تولید محصولات آموزشی هستم. 

به موضوع ازدواج و تربیت علاقه دارم و توی این دوتا موضوع کارهای مطالعاتی و پژوهشی انجام میدم. همچنین یک پدر برای دخترم هستم و از این بابت خیلی خوشحالم.

راستی توی جاندخت ثبت‌نام کردی؟

ثبت نام توی جاندخت کاملا رایگانه و خیلی هم ساده است. همین الآن انجامش بده و رشد خودت رو شروع کن!

چه خوب!

از دیدنت خیلی خوشحالیم